Şubattan aklımda kalanlar:

Pita Cafe
pita kuzguncuk

Kuzguncuk’ta hem karnınızı lezzetli, temiz yemeklerle doyurup hem de sıcak, güleryüzlü çalışanlarıyla beraber güzel bir kahve içebileceğiniz çok tatlı bir yer cafe Pita. Yolunuzun düşmesini beklemeyin, yaprak sarma yemek için bile koşa koşa gidin. Her gün farklı yemekler yapan harika kadınlar değişik lezzetler de sunuyorlar. Kahvaltı için güzel bir mekan arıyorsanız da günün her saati kahvaltı mevcut.


Marilyn Monroe ve Bilinmeyen Hayatı- J.Randy Taraborrelli

marilyn monroe

Yeryüzünde Ona aşık olmayan az insan var ve hepimiz Onu çok iyi bildiğimizi sanıyoruz ama Norma Jeane Mortenson’ın Marilyn Monroe oluşunun bütün izlerini adım adım takip edebileceğiniz bir kitap.
“Sanki yeryüzünde olduğu sürece onu bir yanılsama perdesinin ardından izlemiştik” diyor yazar ve o perdeyi sanki bir film izletir gibi aralıyor.

Deniz Müzesi

deniz müzesi

Beşiktaş’a her inişimde dibimizde duran Deniz Müzesi’ne bir türlü gidememiştim. Fotoğraf çekimi için ücret alınması gibi gereksiz bir durum yaşanıyor olsa da İstanbul’un fethindeki zincirlerden tutun da Atatürk’ün kullandığı sandallara kadar, tarih kokan gemiler, armalar, tuğralar, el yazıları ve daha nicelerini incelemek mümkün. Hediyelik eşya bölümünde de güzel hediyeler bulabilirsiniz.

“South Bronx Poverty”

magicimage (2)

This images comes from a series I did about families living in buildings run by New York City’s ten worst landlords.
Michael Sofronski
USA
Honorable Mention

Psychedelic

The term psychedelic is derived from the Greek words ψυχή (psyche, “soul”) and δηλοῦν (deloun, “to manifest”), translating to “soul-manifesting”.
A psychedelic experience is characterized by the striking perception of aspects of one’s mind previously unknown, or by the creative exuberance of the mind liberated from its ostensibly ordinary fetters.
Akın Çetin

Bu Adam Var Ya Bu Adam

edgar-allen-poe
“…bu dünyadan başka dünyalar da var şüphesiz –çoğunluğun düşüncelerinden başka düşünceler- sofistin spekülasyonlarından başka spekülasyonlar. senin davranışlarını kim sorgulayacak peki? kim vizyonlar içinde geçen saatlerinden dolayı suçlayacak seni, ya da aslında senin sonsuz enerjinin taşkınları olan o uğraşları kim yaşamın harcanması olarak kötüleyecek?”
Edgar Allan Poe

Ölmeden Önce Yapılacaklar Vol58746