Coupling

coupling
Coupling 3 kadının sohbetlerinden erkeklerin dünyasının ve 3 erkeğin sohbetlerinden kadınların dünyasının deşifresini sunan bir komedi dizisi. Bilhassa kadın erkek ilişkilerinin erotizmi gözümüze sokmadan da anlatabilen bir yapım olması takdire şayan. Altı bekar arkadaşın maceralarına bir göz atın derim.

Robin Williams

robin williams

Sıradan yıldızlar arasındaki bir kuyruklu yıldız gibiydin. Hiç kuyruklu yıldız gördün mü? Öylesine muhteşemdir ki. Hızla kayar geçer. Fakat geçtiği yeri boylu boyunca aydınlatır.
(Jack filminden)

Outstanding Achievement

image-handler

Photographer: Frank P. Wartenberg
Country: Germany
Title: Ermangildo Mask
Motive of portrait series “Ermangildo”

The Cobbler

the cobbler

Biraz dram, biraz komedi ve biraz da fantastik dünya. Thomas McCarthy’nin yönetmenliğindeki The Cobbler sizi bir ayakkabı tamircisinin sihirli dünyasına götürüyor. Başrollünü Adam Sandler’ın üstlendiği filmde sakin ve mutsuz bir kunduracının, dükkanındaki ayakkabıları giydiğinde o ayakkabının sahibine dönüşmesini ve gelişen masalsı olayları izliyoruz. Filmin en kilit sahnelerinde de Dustin Hoffman karşımıza çıkıyor 😉

Haber okudukça yan sekmede açıyorum
wizarding-world-of-harry-potter-grand-opening-gala-oi

Arthur Weasley’nin uçan Ford Anglia’sına binebilirsiniz. Asa Dükkanı’ndan asa alıp büyü yapabilir ve muggle olmaktan kurtulabilirsiniz. Ev cinleriyle dans edebilirsiniz. Mızmız Myrtle’ın sesine çeşitli Türkçe pop şarkılarla karşılık verebilirsiniz. İksir dersinde hocam ben burayı anlamadım diyebilirsiniz. Voldemort’a soğuk espriler yapabilirsiniz. 62442 Sihir Bakanlığı^nı arayıp bir ülkeyi komple yoketme sihrini sorabilirsiniz. Hogwarts Ekspresi’ne atlayıp uyumak da cabası olsun.
Ne zaman Orlando’ya Wizarding World of Harry Potter’a gidiyoruz?

Müfide İnselel- Fasülyeden
Sözlerinin naifliği, bakışının kırılganlığı ve her notasının verdiği o güzel his. Bu kadın benim canım. Paylaşmaya bile kıyamıyorum ama her gün bir ağrı kesici niyetine alıyorum. İnsan krizine girdiğiniz anda, bir köşeye çekilin ve dinleyin.