2014 Aralık’tan aklımda kalanları şurada biraz sayıkladım. Keyifli okumalar!

Ayın Sergisi

Bu ay iyi bir sergi gezmek istiyorsanız Dilan Bozyel’in Archive Galata’daki “Dichomoty Of Past and Futur- Exhibiton” adlı sergisinde, karşısında dakikalarca seyre dalacağınız fotoğraflar sizi bekliyor.

dilan bozyel sergi

Ayın Filmi

Man On Wire, Philippe Petit’ın New York’ta ikiz kuleler arasında gerilmiş telin üzerine yürüyüşünün hikayesini anlatıyor. Ufkum genişlesin diyorsanız, hemen izlenecek filmler listenize ekleyin.

man on wire

Ayın Mekanı

Eğer siz de bilindik kahve mekanlarından sıkıldıysanız, kendinizi organik ürünlerle hazırlanan kahvelere teslim edebileceğiniz harika bir yer Noir Pit Cafe…

noir pit cafe

Ayın Dizisi

Top of the Lake, Elisabeth Moss’un başrolünde olduğu bir mini dizi. Farklı şeyler izlemek istiyorsanız oldukça sürükleyici bu polisiye bir dramı kaçırmayın.

top of the lake

Ayın Kitabı

Cem Karaca’nın “gine efkar bastı gönlümü makamından bir tür denemeler” diye tanımladığı şiir kitabı. El yazısından örnekleri ve fotoğrafları da kitapta bulunuyor. Yalnız kaldığınız her an için, elinizden tutacak bir dost olsun.

cem karaca gazal

Ayın Sözü

virginia woolf

Ne aradıysam zıddını buldum, doğruyu aradım yanlışı buldum, dostumu aradım düşmanımı buldum, aramayı bıraktığımda ise doğruların ve yanlışların ötesinde renklerin zıtlığında resmin bütününü gördüm. Ne doğru vardı, ne yanlış, ne kötü vardı, ne iyi, herşey olması gerektiği gibi. Herşey olduğu gibi!
Virginia Woolf

Ayın Albümü

Siz de benim gibi her hafta müzik listesini yenileyenlerdenseniz, hem yeni bir soluk, hem de listenizin daima baş tacı olarak kalacak bir kadın Ane Brun.