İstanbul’da altın bir kafes içinde ikamet eden muhabbet kuşu Pika (1,5) evlenmek için taliplerini bekliyor!

Sahibi A.Ş.’nin aktardığına göre Pika henüz yavruyken evde uzun süre yalnız başına televizyon karşısında vakit geçirdi. Temizlikçi kadının odasına uğradığı zamanlarda bir evlilik programını açık bırakıp gitmesi sebebiyle, uzun süre kadın erkek ilişkileri hakkındaki bu önemli kaynaktan bilgi akışına maruz kaldı.

İlk aylarında kafesi içinde taklalar atmak, yem kutusunun içine bütün gövdesini sokmak ve hareketli şarkılarda kafasını ritmik sallamak gibi enteresan hareketler yapmaya başladı.

Zamanla beslenme düzenindeki değişim patates yemekten gazoz içmeye, puding yemekten simit kemirmeye kadar geniş bir yelpazeye açıldı. Eve gelen misafirlerden kuş korkusu olan herkesin kafasına konup saçlarını yemek, tırnaklarına manikür yapmak suretiyle psikolojide yepyeni bir fobi yenme yöntemine imza attı.

Uçmaktan nefret eden muhabbet kuşu, evin odalarını yürüyerek dolaşıyor. Masanın üzerinde ne varsa yere atıp, adı sebebiyle kendisini Pikaçu sanarak kendisini savaş meydanına atıyor. Bilgisayar klavyelerinin üstünde ses çıkararak koşmak en eğlenceli aktivitesi ve sevdiği insanların omuzlarına konup kulaklarının içine konuşuyor.

Geçtiğimiz hafta teyzesiyle dizi izleyip muhabbet eden Pika’nın en net kurduğu kelimeler “Pika, aşkım, annecim, cici kuş” ve birkaç küfür.

Büyük bir Pringles tutkunu olan ve öpücük atmaya bayılan Pika, kafesinde ters bir şekilde kendisini asılı tutmaya başlayarak bu konudaki özel ricasının altını çiziyor. Taliplerine daha hızlı ulaşabilmek için markalarla işbirliğine girmeye başlayan  Pika’ya ulaşmak ve hunharca ısırdığı sahibine Allah kolaylık versin demek için: instagram.com/pikabeyefendi