Paulo Coelho- Aldatmak

FullSizeRender2

“Bugün, o sabahtan birkaç ay sonra, her şeyin değişeceği korkusuyla, her şeyin son nefesime dek aynı kalacağı korkusu arasında bölünmüş bir kadınım ben. ”
Kırmızı çizgiyi aşıp dönüş olmadığını fark eden ama şikayet edemeyecek kadar mücadeleyi bırakmış, hissizliğini herkesten saklamaya çalışan bir kadın. Bir uçuruma doğru korkuyla giderken, uçurumun ucundan hiç ayrılmak istemeyişini, ruhunun karanlık köşelerindeki sancıları eşinin, çocuklarının yüzlerine her gülümseyişinde daha çok çekişini, en çok korktuğu ve en çok yakasına yapışan duyguların onu dengesizleştirirken, zihni kirlendikçe başka bir adamı göğsüne bastırışını sayfa sayfa “izleyeceğiniz” bir kadın. Başkalarının açtığı yaraların geçici olduğunu bildiğinden, kurtuluşunun kendine meydan okuyuşundan geleceğini bilen bir kadın. Söyleyeceklerini önce kendisine dinletenler için; Paulo Coelho’nun bilinen anlatım biçimiyle yola nerden başladığını unutan balığın, sonu bulmaya çalışmasının, gerçek yalnızlığın, en iyi yönlerimizi çürüten gerçek yalnızlığın “aldatmak” penceresinden hikayesinin kitabı.

——————————————————————————————————————-

house-md-
-“Bizi öldürmeyen bizi güçlü kılar.” değil mi? Nietzsche de melarsoprol alsaydı, öyle ukalalıklar yapmazdı.
(House M.D.)

——————————————————————————————————————-

Yenilmez

magicimage (1)

Beni saran gecenin içinden mezar kadar kara,baştan başa
Şükrederim hangi Tanrılar verdiyse bana fethedilmez ruhumu
Ne ürktüm,ne bağırdım şartların pençesine düştüğüm anda bile
Kaderin sopasıyla kanadı da başım,
Yinede boyun eğmedim.
Öfke ve gözyaşı dolu bu yerin ötesinde,
Beklemiyor başka hiçbir şey gölgelerin dehşetinden.
Yine de korkmaz bir halde,
Buluyor ve bulacak beni yılların yılgınlığı ve tehdidi
Kapı ne kadar dar olsa da,
Cezalarım ne kadar ağır olsa da,
Kaderimin efendisi benim
Ruhumun kaptanı benim.
William Ernest Henley

——————————————————————————————————————-

“Powder I”

aa

Roger Michel Fichmann
Switzerland

——————————————————————————————————————-

I-found-freedom-with-horses-576d2d3b572f8__880
“Bu dünyada kendimi hep küçük hissettim. Anlam veremediğim kurallarla kısıtlanmış, hiçbir zaman kendimi uyduramayacağım standartlarla çevrili… Özgürlük arayışına çıkışım işte tam bu zamandı. Bu kelime ne anlama geliyor? Tanımı nedir? Özgür olmak sadece dünyanın geri kalanı için anlaşılamaz gibi görünen kararları verme iznimizin olması mıdır? Yoksa, en sade haliyle, kalbinizin değişken sesini dinlemek anlamına mı gelir? Bilmiyordum ama bilmek istiyordum. Hayatımı damarlarımdan çekip alan bir işe sıkışıp kaldığım için kalbim hareketsizlikle doluydu. Bir süre sonra, kalbimin sesinin bir zamanlar nasıl çıktığını bile unutmuştum.”
Fotoğrafçı Carina Maiwald, ışıltılarında özgürlüğünü bulduğunu ve kalbinin sessizliğini bozduklarını söylediği atlara çalışmalarını adamış. Fotoğraflar ve güzel yazısı için ; Carina Maiwald

——————————————————————————————————————-

Bruce-Munro-avustralya-50000-led-isik-3

Hadi alkışlarımızı çölün ortasına güneş enerjisiyle çalışan 50.000 ampul diken Bruce Munro’ya gönderelim. “Field of Light” isimli projesinin diğer ayakları için: gözlerinizi şöyle alalım

——————————————————————————————————————-

Aslında aynı olan üç ekstrem durumda kimin dış sesinin bize rehberlik ettiğini size söylemeyeceğim. Hayatta kalacak mısınız?

——————————————————————————————————————-

+