İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikal Tiyatro Bölümü öğrencileri tarafından 2008 yılında kurulan “Journey to Broadway” isimli ekip, “Rent” müzikalini Türkiye’de ilk defa, hem de Türkçe olarak sergileyecek.

Müzikal, 11/ 12 / 13 Nisan 2017 tarihlerinde sadece üç temsil olarak sergilenecek. Müziğin dans ve oyunculukla harmanlandığı bir sanat dalı olan müzikale tutkun “Journey to Broadway” ekibi, her sene kendi imkanıyla eser sahnelemeye çalışıyor. Türkiye’de ilk defa sergileyecekleri “Rent” müzikali, ruhlarını para uğruna satmayı reddeden New Yorklu sanatçıların yaşamla mücadele ederken geçirdikleri koca bir seneyi anlatıyor. “Rent” müzikali Puccini’nin “La Bohème” adlı operasından esinlenilerek yaratılan ve evrensel konuların günümüze adapte edilmiş halini anlatan Pulitzer ve Tony ödüllü bir rock müzikalidir.

“Rent” müzikalini ilk defa bu yıl seyirciyle buluşturacak olan ekip oldukça heyecanlı. Çünkü bu zamana kadar gelinen süreçte yaşananlar onlar için mucize niteliğini taşıyor. Ekip tüm müzikal ve şarkı sözlerini Türkçe’ye çevirdi ve sahnelenmek üzere hazırladı. Ataşehir Belediyesi’nin maddi ve manevi destekleri ile Broadway müzikalinin Türkiye’de sahnelenme hikayesinin temelleri atıldı. Çok emek sarf edilen bu müzikali kaçırmayın!

 

“RENT” Müzikali İlk Kez Türkiye’de!