Ayın En’leri

Mart’tan aklımda kalanlar

Gravité Coffee

IMG_0203

Kendinize iyi müzik eşliğinde bir kahve ısmarlamak isterseniz Teşvikiye’de Gravite Coffee aklınızda olsun. İsterseniz özel yapım kahvelerin yanında ev yapımı ballı granola barları, güzel çayların yanında lezzetli tostları ekleyebilirsiniz. Dergileri karıştırırken atıştırabileceğiniz Vegan kurabiye de cabası.. Çalışanları da her zaman kibar ve güleryüzlü 🙂

“Dancing in love”

honorablemention
Mircea Preda Struteanu
Romania
Honorable Mention

A newly married couple, making a few dancing steps on a dusty road. The characters gained size and importance through their shadows and their connection. The two dimensions have different energy and relationships, with a crucial connection.

İstanbul Modern- Kütüphane

modern

Kütüphaneleri sadece ders çalışmak için kullanan arkadaşlarıma duyurulur.. Hem birçok sergiyi gezebilir hem de saatlerce sanat kitapları arasında kaybolabilirsiniz. İlla bir konuda araştırma yapmanıza da gerek yok. Mesela ben David Lynch’in satışı olmayan bir kitabına rastlamıştım. Elinize geçerse baştan sonra inceleyin derim.

Jim Morrison Röportajı

Jim-Morrison-0

Lizzie James’in efsane Jim Morrison ile özgürlük konulu röportajı bu aralar çerçeveletip odalara asılacak cinsten. Sevdiğim bir kısmını paylaşayım:

Lizzie James: I think fans of The Doors see you as a savior, the leader who’ll set them all free. How do you feel about that? It’s kind of a heavy burden, isn’t it?

Jim Morrison: It’s absurd. How can I set free anyone who dosen’t have the guts to stand up alone and declare his own freedom?

Tamamı http://www.cinetropic.com/morrison/james.html
Türkçe çevirisi http://www.cinetropic.com/morrison/james.html

Bates Motel

bates motel

Hitchcock’un Psycho filminden Norman Bates’in hayatını konu edinen dram dizisi. Adını da zaten Psycho’daki cinayetlerin işlendiği otelden alıyor. Cast seçimi harika dizi şuan 3. sezonunda ve yine harikalar yaratıyor. Bence dünyanın en tuhaf anne-oğluyla biran önce tanışın.

Edip Cansever-Kuşatma

edip_cansever


Doğasın, bir sen beklersin beni, bilirim
Sesimi, düşlerimi, kırık parmaklarımı
Var başka neyimse onları artık.

Seden Gürel- Bi Bulsam

Seden Gürel’in 2002’de çıkardığı Hesaplaşma albümünden benim için en özel şarkısı. Hatta şarkı gibi şarkı, klip gibi klip. Ne kadar siniriniz varsa dosta düşmana, açın söyleyin efem.